THERMOWOOD DIŞ CEPHE SİSTEMLERİ

Genç Metal Alüminyum'un hizmetleri hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.


Thermowood ilk olarak 1930’lu yıllarda alam bilim adamları Stamm ve Hansen ve 1940’lı yıllarda Amerikalı bilim adamı White tarafından yapılmıştır. Bu ısıl işlem uygulaması ahşap malzemeye asgari 180C dereceye kadar ısıl işleme alınıp buharla korunmasına verilen işleme Thermowood işlemi denmektedir.

Kısacası Thermowood, ahşabı doğal haliyle korumak için uygulanan ısıl bir işlemden başkası değildir.1990’lı yılların başlangıcında VTT(Finlandiya Araşatırma Merkezi) Thermowood üretim yöntemini geliştirmişlerdir.

Thermowood işlem aşamaları kurutma, ısıl işlem, soğutma ve nemlendirme aşamalarından oluşmaktadır.

Thermowood ürünleri hiçbir kimyasal madde kullanılmadan üretilen ahşap, reçine ve diğer kimyasal maddelerden arınmış %100 doğal bir üründür.

Thermowood ürünleri, Doğaya ve insan sağlığına hiçbir tehdit oluşturmayan çevre dostu, geri dönüşümlü, sağlam, dayanıklı, ve uzun ömürlü ekolojik bir üründür.

Thermowood ürünleri, nem oranının düşük olması, normal ahşaba göre uzun ömürlü olması, su emme oranının düşüklüğü nedeniyle hava koşullarına dayanıklı olan ürünlerdir.

Thermowood ürünleri, her türlü hava koşullarına, çürümeye, mikroorganizmalara ve haşerelere karşı direnci maksimum seviyeye getirilmiştir. Renk homojenliği sağlanmış ürünlerdir. Boyut ve şekillerin kalıcılığı mükemmeldir. Bu ürünler su bazlı cila, vernik ve ya boya kullnılarak Uv ışınlarına karşı korumalı hale getirilebilir.

Kullanım Yerleri:

İç Mekânlar

- Lambri, separatör

- Tavan ve çatı altı kaplama

- Mobilya, parke

- Bahçe Mobilyası

- Kapı ve pencere aksamı

- Sauna kaplama ve mobilyası

- Diğer: Ahşap Oyuncak

Dış Mekânlar

- Dış cephe kaplaması

- Gölgelik ve güneş panelleri

- Kepenk, pergola, parapet

- Park, bahçe düzen, peyzaj

- Havuz kenarı, teras döşemesi

- Banyo, mutfak mobilyası

- Diğer: Çiçeklik, outdoor sauna ahşap hediyelik eşyalar kaplama, mutfak malzemesi

 

Sizlerde Thermowood kalitesini genç metal alüminyum güvencesi ile yakalamak istiyorsanız vakit kaybetmeden bizi arayın ya da sitemiz iletişim bölümündeki formları doldurarak bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım. İletişim bilgilerimiz için tıklayınız.

Genç Metal Alüminyum by © İsmira Ajans , 2015

Tüm Hakları Saklıdır