DIŞ CEPHE MANTOLAMA

Genç Metal Alüminyum'un hizmetleri hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.


Dış cephe mantolama ile binaların dış cephesine yapılan ısı yalıtımı yani giydirme işlemi yapılmaktadır. Dış cephe mantolama işlemi ile uzun yıllardır Avrupa ülkeleri küresel ısınmaya karşı enerji tasarrufu uygulamasında bu sistemi kullanmaktadırlar. Ülkemizde ise yakıt kullanımını yarı yarıya düşürdüğünden dolayı on yıldır kanunlarla desteklenmekte ve bu konudaki devlet teşviki artmaktadır. Bunu desteklemek için devlet desteği bile alabiliyorsunuz cüz’i krediler şeklinde.

Dış cephe mantolama işlemi içerideki havayı muhafaza ederek binanızın dışındaki ısıyı içeri sokmadan bina dış yüzeyinin ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanması işlemine denir. Bu mantolama işleminde eps, xps, neaopor, taş yünü ısı yalıtım levhaları gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Dış cephe yalıtımı sırasında kullanılan yalıtım levhası ile ısı yalıtımın yanında ses yalıtımında gayet başarı sağlamaktadır. Özellikle yoğun gürültüye sahip olan yapılarda mantolama işlemi içerideki sesi dışarıya dışarıdaki sesi içeriye gelmesini engellemesi açısından çok işe yarayacak bir yöntem olmasından dolayı en çok tercih edilen mantolama şekillerinden birisidir.

Tabi mantolama yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle mantolama yapılacak bina için mantolama işlemine başlamadan önce iyi planlaması yapılmalı, sonrasında kullanılacak malzemeler doğru ve tam seçilmeli, mantolama yapılacak bina ile ilgili gerekli ölçüler hassas ölçekler kullanılarak alınmalıdır.

Tüm bu detaylar düşünüldükten sonra yapılan mantolama işlemi ile binalarınıza ortalama %50 ile %60’lık ısı yalıtım tasarrufu sağlanmaktadır.

Dış cephe mantolama ile doğaya sağlayacağı faydaları da göz ardı etmemek lazım bunun yanı sıra ev ve ülke ekonomisine fayda sağlamaktadır.

Binalarınızın dış yüzeyinden görünmeyen ama iç mekânlarınızda kışın soğuktan yazın ise sıcaktan koruyan dışarıdaki ısıyı tamamen dışarıda bırakan ve yaşanılası mekânlar yaratan bu işlemi sizlerde yaptırmak isterseniz Genç Metal Alüminyum güvencesi ve kalitesi ile tanışmaya davet ediyoruz. Dilerseniz referanslarımızı inceleyebilirsiniz.

Genç Metal Alüminyum by © İsmira Ajans , 2015

Tüm Hakları Saklıdır